Děti z druhých tříd se v lednu vypravily do brněnského planetária. Nejprve se seznámily se zimní oblohou, na které určovaly jednotlivé planety Sluneční soustavy. Poté se učily pojmenovat další vesmírné objekty a jevy, výukovou část programu zakončily zhlédnutím nejznámějších souhvězdí.

Poté se pohodlně uvelebily v sedadlech a nechaly se unášet dobrodružstvím vesmírného robotka a pozemského křečka. Ten sice žil na smetišti, což mu však nebránilo věnovat se profesi vynálezce a být pro druhé dobrým přítelem. Snímek 3-2-1 Start druháčkové rozhodně doporučují!

Děti z 2. A navíc po celý týden provázel jeden komiksový příběh Čtyřlístku s vesmírnou tematikou a v hodinách Praktických činností si děcka vyrobila tyto úžasné rakety (viz foto).