3. A

Telefonní kontakt: 545 425 064

Zástupce třídního učitele: Mgr. Lucie Rosová

Asistenti pedagoga: Bc. Claudie Prudká, Mgr. Martina Ides a Helena Stehlíková

O třídě: Děti ze 3. A jsou aktivní, mají bystré hlavinky, a tak v letošním školním roce vyjely na Erasmus! Pro svůj studijní pobyt si vybraly Školu čar a kouzel ve skotských Bradavicích s cílem zdokonalit se v angličtině. Šestici čarodějek tvoří nadšené tanečnice, šikovné kreslířky a chovatelky králíčků; čtrnáct kouzelníků pro změnu preferuje kočky, čtení deníků a týmové sporty jako florbal či fotbal. A protože tyto děti nemají srdce mudlů, chodí se do školy učit nejenom krasopis, násobilku nebo rozdělení živé přírody. Stejně důležité je pro ně kamarádství. „Budeme silní jen tehdy, jestliže dokážeme být jednotní, a budeme slabí, jestliže se nedokážeme dohodnout.“ (Harry Potter a Ohnivý pohár).