Paní učitelka Machajová pro obě druhé třídy zajistila nádherné divadelní představení Domov. Dětem jej přišly zahrát studentky JAMU, neb šlo o jejich formu bakalářské práce. Děti byly fascinovány komorním prostředím inscenace, miniaturními loutkami, které si studentky vyrobily i různými nečekanými triky.

Po představení následoval workshop, děti své dojmy nejprve kreslily, což jim pomohlo se rozpovídat. Při společné diskusi dokázaly i ve svém nízkém věku pojmenovat všechny hlavní motivy příběhu – domov, lásku, válku, smrt, koloběh života, emigraci a naději. Herecká i jazyková zkratka pro ně nebyla problém.

Za krásné představení oběma herečkám druháčci poděkovali čokoládami nebo květinami a rovnou jej domluvili i pro vyšší ročníky.