• Pečení perníčků pro prvňáčky. Našim novým dětem byly na přivítanou do školy předány perníčky v podobě podkovy a čtyřlístku pro štěstí.

• Tvaroh Mafiťáček (mléčný nehomogenizovaný výrobek – viz plakát). Firma MAFITA s.r.o. vyrábí mléčné výrobky tak, jak se vyráběly ve 40. letech.

• Mezinárodní den čokolády. Čokoláda patří k nejoblíbenějším pochutinám na světě a spousta z nás na ni nedá dopustit. Právě proto jsme 13. září, kdy je Mezinárodní den čokolády, nezapomněli tuto pochoutku z kakaových bobů vynechat.

• Den řecké kuchyně (uvařeno 17.9.). Polévka avgolemono s kuřecím masem, musaka s mletým masem a grilovaným lilkem a řecký okurkový salát tzatziki.

• Výzdoba školní jídelny – DÝNĚ. Paní kuchařka Rita přinesla ze zahrádky barevné malé i větší dýně.